Právě se nacházíte: Tandemové seskoky > Co je adrenalin?

Rychlý kontakt

Eduard Novotný - tandempilot

Mobil: +420 602 543 608
ICQ: 217479109  Status ICQ fastest solution
E-mail: tandem@tandemseskok.cz

E-mailový zpravodaj

Mám zájem být informován o aktuálním dění na tomto serveru. Stačí vyplnit e-mail a zaregistrovat se.

Váš email:
Zrušit zasílání Newsletters

Co je adrenalin?

Úroveň vzrušení je obrovská, touha po dobrodružství velká, pud sebezáchovy zanedbatelný. Motto: Karel Šanda

Psychofyziologie extrému.Tandemový seskok

PhDr. Vladimír Kebza, psycholog ze Státního zdravotního ústavu, připomíná, že extrémní okolnosti vyvolávají stres- stav, kdy se organismus připravuje na boj. Zrychluje se puls i dech, zvyšuje se krevní tlak, svalové napětí i frekvence mozkových vln. Nadledvinky začnou produkovat adrenalin, noradrenalin a kortizol. Z jater se uvolňuje krevní cukr k okamžitému získávání energie, z tukových tkání se spaluje tuk "do zásoby". Mozek uvolňuje endorfiny, přirozené opiáty, které mají tlumit utrpení spojené s případným zraněním či smrtí.

"U člověka se k tomuto stavu v případě chtěného stresu ještě připojuje možnost uplatnit rozumové přesvědčení, že se vlastně nemůže nic stát a že extrémní situaci lze s úspěchem překonat.

Psychologický účinek chtěného stresu může být dvojí: výjimečnost situace vyvolává stav změněného vědomí, překročení tradičního vnímání prostoru a času podobně jako třeba u jogínské meditace. Dosažení nebo někdy i krátkodobé překročení hranice vlastních možností pak dokáže osobnost psychicky očistit a naplnit sebedůvěrou pro další život."

MAGAZÍN DNES + TV - František Houdek

Tandemové seskoky jsou určeny pro širokou veřejnost a dávají tak možnost všem zájemcům si vyzkoušet pocity parašutistů jak při volném pádu, tak při samotném řízení padáku.

nemáte naistalovaný flash

Dárkový poukaz
na tandemový seskok

Objednat dárkový poukaz na tandemový seskok